Zalety i wady drukarki laserowej

rozpuszczalnik ekstrakcyjny nadruk holograficzny

Posiadanie drukarki w zaciszu swojego domu to bardzo ważna zaleta. Te, które nadają się do domowego zacisza są bardzo tanie, w porównaniu do ich utrzymania. Mowa oczywiście o tuszu, który systematycznie trzeba wymieniać i uzupełniać po to, aby druki były możliwe w realizacji. Na rynku istnieją dwa rodzaje drukarek: atramentowa i laserowa. Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, która jest lepsza i którą szczególnie poleca się poszczególnym osobom. Przykładowo drukarka laserowa to urządzenie zazwyczaj wielofunkcyjne, dzięki któremu można wykonać druk, skan i ksero.

www.luksjamed.pl

Jest to urządzenie dość nowe na rynku, a wyparło wyraźnie drukarki tradycyjne, atramentowe. Niekiedy zdarza się, że największy znawcy wyraźnie wskazują na szkodliwość lasera na człowieka, który jest główną technologią w tego typu drukarkach. Nie oznacza to jednak, że ta pozbawiona jest jakichkolwiek zalet. Bowiem drukarka laserowa w znacznie szybszy sposób drukuje dane dokumenty, czy zdjęcia. Co więcej, nadaje się do drukowania fotografii w naprawdę dobrej jakości. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to odpowiednie przygotowanie takiego zdjęcia do druku i kupnie odpowiednich materiałów, w tym wypadku papieru fotograficznego.

Niestety, takie urządzenia są bardzo drogie w porównaniu do tych atramentowych. Nie oznacza to jednak, że wydatek na drukarkę jest duży. Tak jak na początku zostało wspomniane – inwestycja to nic w porównaniu z kosztami eksploatacji. Mimo wszystko, posiadanie takiego urządzenia w domu to duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu. Bowiem każdy przypomina sobie sytuację w której musiał zrobić skan lub ksero, a było wówczas po godzinie 18. Dobrze jest więc mieć takie urządzenie w domu.

.