Jaki kokon niemowlęcy wybrać?

Rosnąca popularność kokonów dla dzieci nie stanowi w tym momencie żadnego zaskoczenia. Stanowi on odpowiedź na popyt wobec praktycznych rozwiązań, jakie ułatwiają z jednej strony opiekę nad maluchem, a z drugiej stanowią też istotną wartość dodaną dla rodzicielskiego „ekwipunku”. Kokon, który czasami określa się jako gniazdko, może być zamiennikiem dla łóżeczka. Używać można go już od pierwszych dni oraz tygodni życia, nawet do ośmiu miesięcy od narodzin. Bywa, że okres ten jest dłuższy, co okazuje się sprawą w pełni indywidualnych uwarunkowań. Na pewno dzieci co do zasady czują się w kokonikach doskonale, ponieważ są ciepłe, miękkie i wygodne – Sklep Bikeovo.

www.ceefinancialhub.pl

Kokony niemowlęce – które są optymalne?

Zaleca się, aby wybrany dla dziecka kokon miał jak najprostszą budowę. Zdecydowanie odradza się korzystanie z kokonów, jakie posiadają twarde czy zaostrzone elementy, ponieważ siłą rzeczy narażają one maluszka na zagrożenie. Wszelkiego rodzaju przywieszki czy zwisające elementy sensoryczne również nie są wskazane. Kokon dla dziecka ma być miejscem do spania i wypoczynku – nic ponadto. Jednocześnie warto zainwestować w artykuł wykonany z naturalnego materiału. Poszewka z bawełny organicznej lub bambusa, do tego hipoalergiczne wypełnienie – są to cechy godne uwzględnienia w kryteriach wyboru.

Gniazdko dla dziecka dopasowane do gabarytów

To całkowicie normalne, że niemowlęta na tym samym etapie rozwoju mogą mieć inną budowę, w tym wzrost i wagę. Z czasem zmiany także są nieuniknione, albowiem dzieci rosną i to często w dość szybkim tempie. Dlatego też zakupiony kokon dla niemowlaka powinien mieć możliwie szeroki zakres regulacji, aby przez tych kilka miesięcy nie było potrzeby kupowanie innego modelu. Najczęściej narzędziem do regulowania wielkości kokonów są specjalnie osadzone sznurki. Przed zakupem warto upewnić się, że ten konkretny wariant taką opcję płynnej regulacji posiada. Gdy tak będzie i gdy materiał wykonania będzie bezpieczny i komfortowy, można bez obaw składać zamówienie.