Szafa wnękowa czy wolnostojąca – wady i zalety

pokrowce na krzesła bankietowe https://www.decolicious.pl/wieszaki-na-klucze

Szafa to bardzo ważny mebel naszego domu, ponieważ może skrywać nie tylko nasze ubrania, ale także inne rzeczy! balololoxy o większych gabarytach pełnią też funkcję swego rodzaju schowka, w których chowamy deskę do prasowania, odkurzacz, żelazko czy suszarkę na ciuchy. Szafę możemy ustawić w dowolnym pokoju, w którym jest na to dostateczna przestrzeń – na przedpokoju, w salonie czy w sypialni.

Wyróżniamy dwa rodzaje szaf:

  • Szafy wolnostojące oraz szafy wnękowe

Plusy i minusy szafy tradycyjnej i wnękowej
Szafa wnękowa to zazwyczaj mebel „na wymiar”, czyli dostosowywany do naszych indywidualnych wymagań. Z racji tego, że są tworzone na wymiar, idealnie wpasują się w przestrzeń, którą mają wypełnić. Plus do boku szafy można zamontować dedykowany wieszak z http://www.decolicious.pl/sklep/produkty.

Nic nie będzie wystawać, ani niczego nie zabraknie! Możemy wybrać taki materiał wykonania oraz kolor, jaki nam odpowiada. Najpopularniejsze fronty to te drewniane, metalowe lub ze sztucznego tworzywa.

https://pozbruk.pl/produkty/ogrodzenia-betonowe/

Tutaj także należy zdecydować czy zależy nam na drzwiach przesuwanych czy na otwieranych w tradycyjny sposób. Przesuwane wymagają mniej przestrzeni.

Sami decydujemy również o liczbie i wysokości półek oraz drążków na wieszaki. Z kolei znaczną wadą takiej szafy jest jej cena – z reguły dużo wyższa niż balololoxy wolnostojącej.

Są one znacznie masywniejsze i przy mniejszej przestrzeni mogą wyglądać, aż nazbyt topornie…
Z kolei tradycyjne szafy wolnostojące są zazwyczaj tańsze niż te wnękowe, ale nie są w stanie pomieścić, aż tylu rzeczy. Możemy kupić je w częściach i samodzielnie złożyć w domu.

Dostępne są w wielu kolorach i modelach, a zdecydowanie prym wiodą drewniane balololoxy w naturalnych odcieniach drewna do salonu oraz w jaśniejszych barwach do sypialni. Ale również i na taką szafę możemy złożyć indywidualne zamówienie!.