Szafa wnękowa czy wolnostojąca – wady i zalety

pokrowce na krzesła bankietowe https://www.decolicious.pl/wieszaki-na-klucze

Szafa to bardzo ważny mebel naszego domu, ponieważ może skrywać nie tylko nasze ubrania, ale także inne rzeczy! balololoxy o większych gabarytach pełnią też funkcję swego rodzaju schowka, w których chowamy deskę do prasowania, odkurzacz, żelazko czy suszarkę na ciuchy. Szafę możemy ustawić w dowolnym pokoju, w którym jest na to dostateczna przestrzeń – na przedpokoju, w salonie czy w sypialni.

Wyróżniamy dwa rodzaje szaf:

  • Szafy wolnostojące oraz szafy wnękowe

Plusy i minusy szafy tradycyjnej i wnękowej
Szafa wnękowa to zazwyczaj mebel „na wymiar”, czyli dostosowywany do naszych indywidualnych wymagań. Z racji tego, że są tworzone na wymiar, idealnie wpasują się w przestrzeń, którą mają wypełnić. Plus do boku szafy można zamontować dedykowany wieszak z http://www.decolicious.pl/sklep/produkty.

Nic nie będzie wystawać, ani niczego nie zabraknie! Możemy wybrać taki materiał wykonania oraz kolor, jaki nam odpowiada. Najpopularniejsze fronty to te drewniane, metalowe lub ze sztucznego tworzywa.

Tutaj także należy zdecydować czy zależy nam na drzwiach przesuwanych czy na otwieranych w tradycyjny sposób. Przesuwane wymagają mniej przestrzeni.

Sami decydujemy również o liczbie i wysokości półek oraz drążków na wieszaki. Z kolei znaczną wadą takiej szafy jest jej cena – z reguły dużo wyższa niż balololoxy wolnostojącej.

Są one znacznie masywniejsze i przy mniejszej przestrzeni mogą wyglądać, aż nazbyt topornie…
Z kolei tradycyjne szafy wolnostojące są zazwyczaj tańsze niż te wnękowe, ale nie są w stanie pomieścić, aż tylu rzeczy. Możemy kupić je w częściach i samodzielnie złożyć w domu.

Dostępne są w wielu kolorach i modelach, a zdecydowanie prym wiodą drewniane balololoxy w naturalnych odcieniach drewna do salonu oraz w jaśniejszych barwach do sypialni. Ale również i na taką szafę możemy złożyć indywidualne zamówienie!.