Skarpety do sandałów

www.secret.info.pl

Obcokrajowcy za znak rozpoznawczy Polaków uznają… białe skarpetki podciągnięte prawie do kolan i skórzane, toporne sandały. Zdania na temat skarpet są oczywiście podzielone. Niektórzy uważają skarpetki za bieliznę i nie zamierzają ich pokazywać światu.

Inni zaś traktują je jako alternatywę dla butów przejściowych. Są również tacy, którzy zakładają skarpety do sandałów… ponieważ lubią bawić się modą. Styliści od lat biją na alarm, żeby nie zakładać do odkrytych butów skarpet.

Tylko, że ci sami styliści chyba zapomnieli, że od kilku sezonów to najwięksi projektanci wręcz nalegają, żeby wysokie skarpetki łączyć z odkrytym obuwiem. Jak to jest? Jedni mówią tak… inni jeszcze inaczej. Już wyjaśniamy.

Projektanci zastrzegają, że skarpetki noszone do sandałów nie rażą, jeżeli są kolorowe, z ciekawym wzorem lub napisem. Muszą także wyróżniać się delikatnym materiałem – zrezygnuj zatem z grubych, białych, bawełnianych skarpet. Buty, do których założysz skarpety muszą być skromne na przykład rzymianki.

Gotowi, żeby przełamać konwenanse?.