Męski głos

helve odtruwanie Lublin

Głos ludzki jest uważany za najbardziej doskonały instrument dęty. W muzykologii istnieje podział na cztery główne barwy męskiego głosu, które dzielą je na poszczególne skale. Do najliczniej zapełnionej grupy należy głos tenora, który jest najczęściej występującym głosem wśród mężczyzn.

Jest średniej wysokości głosem, a najbardziej rozpoznawalnymi tenorami w Polsce jest Jan Kiepura oraz Stanisław Jopek. Wyższym głosem od popularnego tenora jest kontratenor. Tym mianem określa się śpiewaka, który dzięki odpowiedniej budowie stron głosowych jak i opanowanej technice jest w stanie operować najwyższą skalą, czyli altem.

Niższymi głosami od dwóch wcześniej wymienionych są skale niższe. Pierwszym jest baryton, który jest niższy od tenoru i równie często spotykanym głosem. W Polsce najbardziej znanym barytonem był Mieczysław Fogg, który potrafił również śpiewać wyżej.

www.innestyle.pl

Najniższym męskim głosem jest bas, który ma wiele odmian i technik. Najbardziej znanymi posiadaczami tego głosu byli Adam Didur oraz Barnard Ładysz.

Może Ci się również spodoba