Komputer stacjonarny czy laptop: jaki wybór dla gracza?

www.enwod.slupsk.pl YAMAHA INTELLIBEAM

W dzisiejszych czasach gry komputerowe to już nie tylko rozrywka dla mniejszych czy większych – to także wielki biznes gier e-sportowych, w którym istnieją normalne zespoły, a zawodnicy biorą udział w różnego rodzaju turniejach i za zwycięstwo otrzymują ogromne nagrody. Nic więc dziwnego, że gry komputerowe przeżywają prawdziwy szał popularności i z roku na rok przybywa osób, które regularnie grają w różne pozycje.

Żeby jednak móc rzeczywiście dobrze przeżyć daną grę lub też stać się profesjonalnym zawodnikiem, będziemy potrzebować odpowiedniego sprzętu, bez którego bardzo ciężko byłoby w ogóle odpalić niektóre gry. W związku z tym musimy wiedzieć, jakie parametry powinien mieć nasz komputer, aby stanąć na wysokości zadania i umożliwić nam płynne granie.

Z drugiej strony, komputer stacjonarny to nie jest jedyne wyjście, gdyż ciekawą alternatywą jest laptop gamingowy. Zanim wybierzemy się do sklepu, warto odpowiedzieć sobie na kilka najważniejsze pytań.

Najlepsza elektronika dla gracza

W większości przypadków wybór zależy po prostu od preferencji danego gracza, natomiast niemniej ważnym aspektem jest oczywiście cena. Wiele zależy także od wydajności danego sprzętu oraz wygody użytkowania.

W przypadku ceny trzeba uwzględnić przede wszystkim fakt, że o jej końcowym stanie zadecydują użyte podzespoły – można więc zdecydować się na gotowe już sprzęty od uznanych firm produkujących laptopy lub też spróbować samodzielnie złożyć komputer stacjonarny, który będzie dorównywał wydajnością swoim przenośnym kolegom, a w wielu przypadkach nawet je przewyższał. Z kolei te najbardziej wydajne laptopy mogą okazać się niezwykle kosztowną inwestycją.

Z drugiej strony, są one na pewno bardzo wygodne, tym bardziej że nie potrzeba wcale dużo miejsca, aby je rozłożyć, w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych.