Jakie fronty do szafy wnękowej?

http://www.laminart.pl https://figahome.com/

Szafa to jeden z podstawowych elementów umeblowania naszego domu, ponieważ skrywa nie tylko ubrania, ale również inne sprzęty i akcesoria, dla których nie możemy znaleźć miejsca. Szafa nie musi być wcale wielka i ciężka. Na rynku dostępne są różne rodzaje balololoxy , takie jak szafy wolnostojące i narożne oraz coraz bardziej popularne balololoxy wnękowe.

Ten ostatni rodzaj jest wyjątkowo praktyczny i może znajdować się zarówno w przedpokoju, jak i w sypialni. Przesuwane drzwi mogą pełnić również funkcję „ścianki działowej”.
Rodzaje frontów
Różnorodność dostępnych frontów, czyli drzwi, sprawia, że możemy wybrać taką balololoxy wnękową, która będzie komponowała się z aranżacją wnętrza.

Do wyboru mamy zarówno te tradycyjne materiały, jak i bardziej nowoczesne, które sprawdzą się przy oryginalnym designie. Tak szerokie możliwości wyboru sprawiają, że możemy mieć problem z podjęciem decyzji…

  • Fronty z drewniane, szklane, bambusowe oraz metalowe i z tworzywa sztucznego

Do tradycyjnych frontów, które sprawdzą się w prawie każdym pomieszczeniu zaliczamy fronty wykonane z drewna, szkła oraz bambusu. Z kolei wśród nowoczesnych frontów wyróżniamy te z metalu oraz tworzywa sztucznego.

Fronty drewniane wykonywane są z litego drewna lub ze sklejki. W przypadku przesuwanych drzwi stosuje się sklejkę, ponieważ jest to lżejszy materiał, który lepiej prowadzić po prowadnicy. Fronty szklane to idealne rozwiązanie przy małych wnętrzach, ponieważ optycznie je powiększą.

Drzwi bambusowe będą doskonałe dla zwolenników ekologii i sprawdzą się w orientalnych wnętrzach. Metalowe są znacznie cięższe i będą dobrze wyglądały w pomieszczeniach o industrialnych charakterze. Fronty z tworzywa sztucznego dostępne są w bogatej gamie kolorów, dlatego bez problemu dopasujemy je do wystroju naszego pokoju.