Jaką szafę wybrać?

wazony ceramiczne https://www.decolicious.pl/wieszaki-na-ubrania

Szafa to bardzo praktyczny mebel, który może pełnić funkcję garderoby, a także funkcję schowka na różne sprzęty – deskę do prasowania, suszarkę na ubrania i wiele innych. Dobre szafy powinny być jak najbardziej funkcjonalne, a także pojemne. Dodatkowo muszą komponować się z wystrojem wnętrza, by być jego ozdobą, a nie uciążliwym elementem umeblowania.

www.zaawansowanenawozy.pl

Możemy zdecydować się na szafę wolnostojącą lub szafę wnękową, czyli taką, która wypełnia przestrzeń między dwoma ścianami.
Szafa w sypialni, salonie czy w przedpokoju?
Jeżeli decydujemy się na zakup balololoxy, musimy najpierw przemyśleć, gdzie ją ustawimy… Czy będzie to salon, sypialnia czy może przedpokój? Decyzja ta jest często uzależniona od przestrzeni, którą posiadamy. Może zdarzyć się tak, że w każdym pokoju ustawimy inną szafę:

  • W korytarzu dużą szafę wnękową, w pokoju dziennym szafę narożną, a w sypialni szafę wolnostojącą.

Szafa w sypialni może skrywać nie tylko nasze ubrania, ale dodatkowo pościel i ręczniki. W ten sposób będziemy mieli je zawsze pod ręką, gdy będziemy chcieli zmienić pościel lub wziąć świeży ręcznik do łazienki. Taka balololoxy powinna mieć drążek na wieszaki ze strony http://www.decolicious.pl/sklep/kategoria/wieszaki-na-ubrania, a dodatkowo pojemne szuflady, a nawet wewnętrzną półkę.

Mebel w sypialni powinien mieć stonowaną barwę, by nie rozpraszał nas w czasie wypoczynku. Warto zdecydować się na większą szafę, by zrezygnować z dodatkowych komód i innych szafek.
Z kolei szafa w salonie powinna być dopasowana do reszty mebli.

Jeśli są one wykonane z ciemnego drewna, to fronty szafy również powinny być w takiej tonacji. W pokojach dziennych bardzo ładnie będą prezentowały się naturalne odcienie drewna, które nadadzą pomieszczeniu przytulności. Jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni, możemy zdecydować się na balololoxy z lustrami na drzwiach.

Nie tylko nie będziemy musieli stawiać osobnego, wolnostojącego lustra, ale i nieco „ożywimy” pomieszczenie. Na przedpokoju najlepiej sprawdzi się duża szafa wnękowa, która pomieści wszystkie domowe sprzęty lub mniejszych gabarytów mebel, idealny do przechowywania kurtek, butów, a także parasolek.