Buty trekkingowe

www.kancelariafavitor.pl tania odzież damska

Każdy, kto chociaż raz udał się na pieszą wycieczkę, wie, że dobre buty trekkingowe męskie to podstawa. Wakacje to czas podróży i wielogodzinnego zwiedzania.

Warto zatem poświęcić chwilę, aby dowiedzieć się jakie buty wybrać, aby przejść wiele kilometrów. Przy wyborze butów trekkingowych zwróć szczególną uwagę na podeszwę.

Musi być ona dostosowana do podłoża. Buty, które są przeznaczone do alpinizmu nie będą odpowiednim wyborem dla osób, które wybierają się na pieszą wycieczkę w Tatry – są zbyt twarde.

Ważne jest czy będziesz chodzić po piaszczystym terenie albo po leśnej ściółce, czy raczej wybierasz się na ambitniejsze wojaże. Na nieskomplikowane wyprawy możesz wybrać obuwie niskie, na trudniejsze szlaki wybierz wysokie trekkingi, które zapewnią stabilność kostce.

Dobre buty charakteryzują się także dobrą przepuszczalnością powietrza, a zarazem wodoodpornością (użyj w tym celu odpowiedniego preparatu) – wiadomo pogoda zmienną jest. Pamiętaj także o tym, aby wybrać odpowiednie materiał, z którego są wykonane buty – musi być odporny na uszkodzenia!.