Buty idealne

www.blogpartyzancki.pl

Dobrze dobrany rozmiar butów, to połowa sukcesu. O ile buty zimowe mogą być troszkę większe niż twoja stopa (pewnie każdy pamięta poradę mamy: musisz mieć trochę luzu, żeby założyć grube skarpety), to letnie obuwie musi być dopasowane idealnie. Zbyt duże buty grożą ci ich zgubieniem, kontuzją, a poza tym po prostu źle wyglądają.

Buty zawsze kupuj popołudniu, gdy twoje stopy pokonały już kilka kilometrów w ciągu dnia – będziesz mieć pewność, że rozmiar jest na pewno dobrze dobrany. Kupując letnie buty w sklepie zawsze używaj jednorazowych skarpetek – unikniesz dzięki temu nieprzyjemnych niespodzianek w postaci grzybicy. Nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie.

Postaraj się odwiedzić wiele sklepów i przymierzyć kilka par obuwia. Nie zniechęcaj się do butów, które na pierwszy rzut oka wyglądają źle – mogą okazać się super wygodne. Nigdy nie kupuj butów bez przymierzania, jeżeli masz możliwość sprawdzić jak się w nich czujesz! Jeżeli planujesz zakup butów w sklepie internetowym musisz dokładnie zmierzyć swoją stopę.

Wystarczy, że odrysujesz ją na kartce papieru, a następnie zmierzysz długość od dużego palca do pięty.

Dla butów istotne też są dodatki takie jak np. skarpety w koziołki – stanowią ciekawy dodatek do całej reszty.